4 بهمن 1398
1 2
  • آیا می دانید: عدم رعایت تعرفه خدمات مهندسی(کاهش یا افزایش) موجب محکومیت انتظامی می شود.

  • ناظر ساختمان باید جهت بازدید از محل حادثه و انجام امور کارشناسی همکاری لازم را با (شرکت بیمه ) بعمل آورد.

  • قبول هرگونه مسئولیت و سازش در مورد خسارتهای مالی و بدنی از طرف ناظر بدون موافقت کتبی(شرکت بیمه) فاقد اعتبار است.

  • ناظر ساختمان موظف است وقوع هرگونه حادثه را حداکثر ظرف مدت 5 روز کاری از تاریخ اطلاع خود از وقوع آن به اطلاع (شرکت بیمه) برساند.

  • آیا میدانید،قلاب دستگاهها و وسایل بالابر ساختمان باید مجهز به شیطانک(ضامن ایمنی)باشد تا مانع جداشدن اتفاقی بار از آن گردد.(واحد حقوقی سازمان)
  • اطراف باز راه پله های موقت باید بلافاصله بعداز برپایی و نصب ، با حفاظ مناسب محافظت شود. مبحث ۱۲ مقررات ملی ساختمان (بند ۱۲-۷-۴-۲ و ۱۲-۵-۲)-واحد حقوقی سازمان
  • براساس بند10آيين نامه انظباطی سازمان،هرگونه جابجايی محل سکونت اعضای محترم ازاستان،می بايست اعلام ودرسيستم سازمان ثبت گردد.(واحد حقوقی سازمان)
  • عدم رعايت درز انقطاع بر اساس نقشه های مصوب،علاوه بر محکوميت های انتظامی،منجر به محکوميت های قضايی نيز می گردد.(واحد حقوقی سازمان)
  • آیا می دانید که غالب آرا محکومیت های شورای انتظامی ناشی از عدم ثبت به موقع گزارش تخلفات در مراجع صدور پروانه و سازمان می باشد.(واحد حقوقی سازمان)
  • آیا می دانیدکه یکی از بارزترین تخلفات انتظامی اعضا ناشی از پذیرش تعهد اجرای ساختمان توسط ناظرهمان ساختمان می باشد.(واحد حقوقی سازمان)
آرشیو اخبار

باید ها و نباید های حرفه ای
بازتاب های خبری سازمان
خلاصه آمار سایت

افراد آنلاین:Label

بازدید امروز:22127

بازدید کل:56068824

بازدید ماهانه:138285

مجله دانش نما مکاتبات الکترونیکی (گیشه) سامانه غیر حضوری اعضا تمدیدید عضویت غیرحضوری پذیرش عضویت جدید

تخفیف امتیاز در سیستم ارجاع نظارت برای پروژه‌های اصلاحی

با توجه به کاهش امتیاز ناشی از ثبت پروژه‌های اضافه متراژ (اصلاحی) در سیستم ارجاع نظارت و عدم رغبت مهندسان به ثبت این گونه پروژه‌ها و مشکلات ایجاد شده برای مالکان،  مصوب شد پروژه‌های اصلاحی به شکل زیر شامل تخفیف امتیاز شده و باعث افت امتیاز در سیستم ارجاع نظارت نشوند:

الف-متراژ اصلاحی تا 200 متر برای هر پروژه اعم از طراحی یا نظارت باعث کاهش امتیاز نشود. به عنوان مثال  یک کار اصلاحی 175 متری هیچ کاهش امتیازی ندارد (متراژ تخفیف امتیاز = 175 متر) ولی یک کار اصلاحی 245 متری فقط به اندازه یک کار 45 متری امتیاز کسر می‌گردد. (متراژ تخفیف امتیاز= 200 متر)

ب- برای پروژه‌های بیش از 2000 متر، متراژ اصلاحی به میزان 10% پروژه باعث کاهش امتیاز نشود. به عنوان مثال یک کار اصلاحی 245 متری در یک پروژه 3200 متری هیچ کاهش امتیازی ندارد. و یک کار اصلاحی 245 متری در یک پروژه 2200 متری دارای 220 متر تخفیف امتیاز بوده و به اندازه یک کار 25 متری (220-245) امتیاز کسر می‌گردد.

درضمن قاعده فوق برای هر پروژه به طور مجزا محاسبه شده و متراژ دارای تخفیف امتیاز در سیستم ارجاع نظارت در قسمت "جزئیات امتیاز شما" نمایش داده خواهد شد. در این صفحه کل متراژ اصلاحی دارای تخفیف امتیاز و همچنین متراژ نظارت دارای تخفیف امتیاز به طور جداگانه نمایش داده می‌شود.

ارسال نظرات

نام:  
نام خانوادگی :  
پست الکترونیکی:  
آدرس وب  
نظر شما :