31 تير 1398
1 2
  • آیا می دانید: عدم رعایت تعرفه خدمات مهندسی(کاهش یا افزایش) موجب محکومیت انتظامی می شود.

  • ناظر ساختمان باید جهت بازدید از محل حادثه و انجام امور کارشناسی همکاری لازم را با (شرکت بیمه ) بعمل آورد.

  • قبول هرگونه مسئولیت و سازش در مورد خسارتهای مالی و بدنی از طرف ناظر بدون موافقت کتبی(شرکت بیمه) فاقد اعتبار است.

  • ناظر ساختمان موظف است وقوع هرگونه حادثه را حداکثر ظرف مدت 5 روز کاری از تاریخ اطلاع خود از وقوع آن به اطلاع (شرکت بیمه) برساند.

  • آیا میدانید،قلاب دستگاهها و وسایل بالابر ساختمان باید مجهز به شیطانک(ضامن ایمنی)باشد تا مانع جداشدن اتفاقی بار از آن گردد.(واحد حقوقی سازمان)
  • اطراف باز راه پله های موقت باید بلافاصله بعداز برپایی و نصب ، با حفاظ مناسب محافظت شود. مبحث ۱۲ مقررات ملی ساختمان (بند ۱۲-۷-۴-۲ و ۱۲-۵-۲)-واحد حقوقی سازمان
  • براساس بند10آيين نامه انظباطی سازمان،هرگونه جابجايی محل سکونت اعضای محترم ازاستان،می بايست اعلام ودرسيستم سازمان ثبت گردد.(واحد حقوقی سازمان)
  • عدم رعايت درز انقطاع بر اساس نقشه های مصوب،علاوه بر محکوميت های انتظامی،منجر به محکوميت های قضايی نيز می گردد.(واحد حقوقی سازمان)
  • آیا می دانید که غالب آرا محکومیت های شورای انتظامی ناشی از عدم ثبت به موقع گزارش تخلفات در مراجع صدور پروانه و سازمان می باشد.(واحد حقوقی سازمان)
  • آیا می دانیدکه یکی از بارزترین تخلفات انتظامی اعضا ناشی از پذیرش تعهد اجرای ساختمان توسط ناظرهمان ساختمان می باشد.(واحد حقوقی سازمان)
آرشیو اخبار

باید ها و نباید های حرفه ای
بازتاب های خبری سازمان
خلاصه آمار سایت

افراد آنلاین:Label

بازدید امروز:7496

بازدید کل:48854849

بازدید ماهانه:859623

مجله دانش نما مکاتبات الکترونیکی (گیشه) سامانه غیر حضوری اعضا تمدیدید عضویت غیرحضوری پذیرش عضویت جدید

اعطای اعتبار نامه اعضای هیات مدیره دوره هفتم

باسمه تعالي

« اعطاي اعتبارنامه اعضاي هيأت مديره دوره هفتم »

عصر روز سه‎شنبه مورخ 94/08/26،  در محل سالن كنفرانس استانداري و با حضور آقاي دكتر زرگرپور، استاندار اصفهان و آقاي دكتر مظاهريان، معاون وزير راه و شهرسازي، آقاي مهندس غلامي، مدير كل اداره كل راه و شهرسازي و جمعي از مسئولين استان و اعضاي هيأت مديره دوره ششم و منتخب دوره هفتم، اعتبار نامه‎هاي اعضاي منتخب هيأت مديره دوره هفتم سازمان نظام مهندسي ساختمان استان اصفهان، به ايشان اعطا شد.

جلسه با تلاوت آياتي چند از كلام‎اله مجيد آغاز و سپس جناب آقاي مهندس غلامي، گزارشي مختصر از روند انتخابات در استان و سلامت و صحت آن ارايه و در پايان از كليه اعضاي هيأت نظارت و اجرايي، قدرداني و تشكر نمودند. در فرازهايي از سخنان مدير كل محترم اداره كل راه و شهرسازي استان، به رشد 100 درصدي شركت‎كنندگان در انتخابات دوره هفتم نسبت به دوره ششم، اشاره شد و در ادامه آقاي مهندس پزشكي، رييس دوره ششم سازمان، گزارشي از توسعه و بهبود عملكرد سازمان نظام مهندسي ساختمان ارايه نمودند. در گزارش ايشان، ضمن ارايه آمار مرتبط، عناوين مهمترين تغييرات عملكردي، نظير ايجاد واحدهاي انرژي، نقشه‎برداري و توسعه خدمات عمراني، توسعه واحد حقوقي و واحد انفورماتيك، توسعه خدمات مهندسي و تسهيل امور اعضا  و نيز فراهم نمودن تسهيلات بانكي، رفاهي و ورزشي و راه‎اندازي سيستم‎هاي غيرحضوري براي حذف مراجعات غيرضروري به سازمان، مشهود بود.

سپس آقاي دكتر حامد مظاهريان، معاون محترم وزير راه و شهرسازي، با اشاره به اينكه عرصه ساخت و ساز كشور بالنده، فاخر و قابل اتكاست و با برخورداري از مهندسين كار آزموده، نه تنها در منطقه بلكه در دنيا شاخص است،  اعلام نمودند، تكنولوژي ساخت در كشور ما نيز تقريباً همگام با دنياي امروز بوده و اين مهم را از اميدهاي جامعه مهندسي كشور برشمردند و از دوگانگي سيستم ساخت و ساز در عرصه دولتي و خصوصي (كه تحت‎الشعاع مقررات ملي ساختمان و كنترل سازمان نظام مهندسي است.) ابراز ناخرسندي نمودند. ايشان همچنين افزودند، كه دوران مقررات ملي در حال گذر است و مهندسين مي‎بايست داراي صلاحيت‎هايي باشند كه بتوانند در مقياس جهاني فعاليت كنند.

در بخش‎هايي از سخنان معاون محترم مسكن وزارت راه و شهرسازي، به رشد 6 درصدي رعايت مقررات ملي ساختمان در ساخت و سازها به عنوان روندي مثبت اشاره گرديد و ابراز اميدواري نمودند كه هر چه سريع‎تر بتوان كيفيت ساخت و ساز را افزايش داد. ايشان با اشاره به عدم توجيه‎پذيري مصرف انرژي در ساختمانها، به پيشگامي استان اصفهان و سازمان نظام مهندسي ساختمان استان، در اين راستا و راه‎اندازي دبيرخانه اين حركت ملي در استان اصفهان و همچنين امضاي پروتكل همكاري وزارتخانه‎ها، با پيگيري جناب آقاي مهندس پزشكي، اذعان نمودند و هدف از ايجاد سازمان‎هاي نظام مهندسي را  ارتقاي ساخت و ساز اعلام نموده و ابراز داشتند، سياست دولت يازدهم نيز عدم مداخله در امور اين سازمانها است، اما در هر صورت بخش نظارتي دولت، همچنان پا برجا مي‎باشد.

در ادامه جلسه، استاندار معزز اصفهان، در بدو سخنان، انتخاب هيأت مديره جديد سازمان و جلب اعتماد همكاران خود را تبريك گفته و اعلام نمودند، كه اين قبول مسئوليت‎ها بايد توشه‎اي براي آخرت ما باشد. ايشان همچنين به آينده استان اصفهان و استواري آن بر سه محور اساسي علم و فن‎آوري، ارتقاي فرهنگ، هنر و گردشگري، اشاره و اذعان داشتند، استان اصفهان به فضاي فراصنعتي وارد مي‎شود و دوره صنعتي را پشت سر گذاشته است و اين بدان معني است كه تكنولوژي، مي‎بايست مبناي توسعه باشد. استاندار محترم ضمن تأكيد بر بهره‎برداري از خدمات مجريان ذيصلاح، ابراز داشتند، اين مهم در اراده سازمان نظام مهندسي ساختمان مي‎باشد.

در پايان جلسه، ضمن اعطاي اعتبارنامه‎هاي اعضاي هيأت مديره دوره هفتم، از دست‎اندركاران برگزاري انتخابات اين دوره، به ويژه هيأت نظارت، هيأت اجرايي و هيأت مديره دوره ششم سازمان نظام مهندسي ساختمان استان، تقدير و تجليل به عمل آمد./

 

ارسال نظرات

نام:  
نام خانوادگی :  
پست الکترونیکی:  
آدرس وب  
نظر شما :