28 خرداد 1398
1 2
 • آیا می دانید: عدم رعایت تعرفه خدمات مهندسی(کاهش یا افزایش) موجب محکومیت انتظامی می شود.

 • ناظر ساختمان باید جهت بازدید از محل حادثه و انجام امور کارشناسی همکاری لازم را با (شرکت بیمه ) بعمل آورد.

 • قبول هرگونه مسئولیت و سازش در مورد خسارتهای مالی و بدنی از طرف ناظر بدون موافقت کتبی(شرکت بیمه) فاقد اعتبار است.

 • ناظر ساختمان موظف است وقوع هرگونه حادثه را حداکثر ظرف مدت 5 روز کاری از تاریخ اطلاع خود از وقوع آن به اطلاع (شرکت بیمه) برساند.

 • آیا میدانید،قلاب دستگاهها و وسایل بالابر ساختمان باید مجهز به شیطانک(ضامن ایمنی)باشد تا مانع جداشدن اتفاقی بار از آن گردد.(واحد حقوقی سازمان)
 • اطراف باز راه پله های موقت باید بلافاصله بعداز برپایی و نصب ، با حفاظ مناسب محافظت شود. مبحث ۱۲ مقررات ملی ساختمان (بند ۱۲-۷-۴-۲ و ۱۲-۵-۲)-واحد حقوقی سازمان
 • براساس بند10آيين نامه انظباطی سازمان،هرگونه جابجايی محل سکونت اعضای محترم ازاستان،می بايست اعلام ودرسيستم سازمان ثبت گردد.(واحد حقوقی سازمان)
 • عدم رعايت درز انقطاع بر اساس نقشه های مصوب،علاوه بر محکوميت های انتظامی،منجر به محکوميت های قضايی نيز می گردد.(واحد حقوقی سازمان)
 • آیا می دانید که غالب آرا محکومیت های شورای انتظامی ناشی از عدم ثبت به موقع گزارش تخلفات در مراجع صدور پروانه و سازمان می باشد.(واحد حقوقی سازمان)
 • آیا می دانیدکه یکی از بارزترین تخلفات انتظامی اعضا ناشی از پذیرش تعهد اجرای ساختمان توسط ناظرهمان ساختمان می باشد.(واحد حقوقی سازمان)
آرشیو اخبار

باید ها و نباید های حرفه ای
بازتاب های خبری سازمان
خلاصه آمار سایت

افراد آنلاین:Label

بازدید امروز:14381

بازدید کل:47907061

بازدید ماهانه:699738

مجله دانش نما مکاتبات الکترونیکی (گیشه) سامانه غیر حضوری اعضا تمدیدید عضویت غیرحضوری پذیرش عضویت جدید

اطلاعیه شماره 2:دعوت از داوطلبان نامزدی عضویت در هیأت رئیسه گروه های تخصصی سازمان

باسمه تعالی

با سلام و احترام

به اطلاع کلیه همکاران عزیز رسانده می شود با توجه به ثبت نام بعمل آمده از داوطلبان نامزدی عضویت در گروههای تخصصی و نظر به اینکه در برخی از رشته ها از جمله شهرسازی، نقشه برداری و ترافیک افراد ثبت نام کننده به حد نصاب نرسیده اند لذا مطابق با نظر هیأت مدیره محترم و هیأت رئیسه سازمان مقرر شد ثبت نام از داوطلبان نامزدی عضویت در هیأت رئیسه کلیه گروه های تخصصی از تاریخ 95/03/20 لغایت 95/04/04 مطابق شرایط زیر تمدید گردد.

 

 

نظر به اصلاحیه اخیر آیین نامه  اجرای قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان و نظر به اینکه برگزاری که انتخابات هیأت رییسه گروه های تخصصی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اصفهان به زودی برگزار خواهد گردید،لذا بدینوسیله از کلیه داوطلبان دارای پروانه اشتغال به کار مهندسی در یکی از رشته های اصلی معماری،عمران،تأسیسات مکانیکی،تأسیسات برقی،شهرسازی،ترافیک،نقشه برداری که واجد شرایط مندرج در ماده 79 اصلاحی آيين نامه اجرایی بوده و  دارای پروانه اشتغال به کار پایه (1) می باشند و از 7 سال قبل از تاریخ اعلام داوطلبی فاقد محکومیت انتظامی از درجه 3 یا بالاتر بوده و علاقه مند به عضویت در هیأت رییسه گروه های تخصصی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان هستند، دعوت می شود  از تاریخ 95/03/20 لغایت 95/04/04  با مراجعه به سامانه گیشه و تکمیل فرم مخصوص ثبت نام در این سامانه اقدام به ثبت نام نمایند.

 

بدیهی است، مدت فوق به هیج وجه قابل تمدید نبوده و به درخواست های ناقص یا درخواست هایی که پس از اتمام مدت مذکور و یا توسط داوطلبان دارای مدرک مرتبط ارایه گردد ترتیب اثر داده نخواهد شد و مراحل بعدی  جهت تکمیل مدارک فقط از اعضایی صورت خواهد گرفت که دارای شرایط مندرج در ماده 79 اصلاحی باشند.

شایان ذکر است شرایط داوطلبی جهت اطلاع داوطلبان به پیوست قابل رویت می باشند.

 

 

شرایط انتخاب شوندگان اعضای هیأت رییسه گروه های تخصصی

 

شرایط انتخاب شوندگان اعضای هیأت های رییسه گروه های تخصصی سازمان نظام مهندسی استان وفق ماده 79 اصلاحی مورخ 94/12/05 به شرح زیر می باشد:

 

ماده (79)اصلاحی مورخ 1394/12/05-

 

هر یک از گروه های تخصصی دارای یک هیأت رییسه متشکل از هفت نفر خواهد بود که از بین داوطلبان در رشته مربوط که شرایط آنان به ترتیب زیر احراز می شود به وسیله اعضای نظام مهندسی استان در همان  رشته به ترتیب اکثریت آرا برای سه سال انتخاب می شوند.تجدید انتخاب آنان برای دوره های بعد بلامانع است. اعضای هيأت رییسه گروه های تخصصی باید دارای کلیه شرایط داوطلبان عضویت در هیأت مدیره بوده و ضمناً از اشخاص دارای سوابق و اشتهار علمی و حرفه ای شاخص در رشته خود باشند.

بررسی احراز شرایط مذکور به وسیله کارگروه های پنج نفره سنجش در هررشته متشکل از دو عضو به انتخاب شورای مرکزی خارج از اعضای این شورا، دو عضو به انتخاب شورای تدوین مقررات ملی ساختمان و یک عضو آن رییس نظام مهندسی استان ذی ربط خواهد بود. اعضای کارگروه هر رشته غیر از رییس نظام مهندسی استان، از اشخاص همان رشته معرفی می شود.

دبیرخانه کارگروه های سنجش در شورای مرکزی مستقر می باشد و وزارت راه و شهرسازی برفعالیت آنها نظارت خواهد نمود.

هیئت رئیسه گروه تخصصی، هیئت مشورتی علمی و حرفه ای بوده ودر موضوعات تخصصی مرجعیت دارد.

 

 

ماده (59) اصلاحی مورخ 1394/12/05 (شرایط عضویت در هیئت مدیره)-

 

احراز شرط حسن شهرت اجتماعی و شغلی و رعایت اخلاق و شئون مهندسی،موضوع بند(3)ماده(11)قانون و دارا بودن حداقل صلاحیت علمی و حرفه ای،موضوع بند (6) ماده یاد شده، برای داوطلبان عضویت در هیأت مدیره نظام مهندسی استان به شرح زیر می باشد:

 

الف)حسن شهرت اجتماعی و شغلی و رعایت اخلاق و شئون مهندسی.

 1. نداشتن محکومیت شورای انتظامی قطعی درجه سه یا بالاتر در زمان تسلیم درخواست داوطلبی،یا گذشت(7) سال از زمان صدور رأی قطعی مذکور.
 2. نداشتن محکومیت قضایی در امور مدنی و حقوقی مرتبط با فعالیت های حرفه ای بیش از یک بار.
 3. نداشتن سابقه ورشکستگی به تقصیر یا تقلب در فعالیت های حرفه ای خود یا بیش از دو بار خلع ید در پیمانکاری عمرانی خود.
 4. عدم تخطی از اصول و شئون اخلاق و رفتار حرفه ای مذکور در ماده (2) مکرر و نظام نامه  آن به نحوی که منجر به محکومیت انتظامی قطعی درجه سه یا بالاتر شده باشد.

تبصره: اثبات تخطی از اصول مذکور مستلزم ارایه دلیل معتبر و دادن فرصت مناسب به داوطلب برای پاسخ نسبت به آن می باشد.

 

ب)صلاحیت علمی:

 1. دارا بودن مدرک تحصیلی کارشناسی مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در یکی از رشته های اصلی مهندسی ساختمان که درخواست عضویت برای آن را در هیأت مدیره (هیأت رییسه گروه های تخصصی ) را دارد. عناوین رشته ها از جهت اصلی یا مرتبط بودن مدرک تحصیلی توسط کمیسیون موضوع تبصره(2) ماده(7)قانون تعیین و به تصویب وزیر راه و شهرسازی می رسد.

تبصره- مدارک پیوسته بالاتر از کارشناسی در تمام رشته های اصلی یا مدرک ناپیوسته بالاتر از کارشناسی در رشته های اصلی که فاقد دوره کارشناسی در ایران در زمان فراغت از تحصیل تا (10) سال پس از تصویب قانون بوده یا دارای مدرک کارشناسی در یکی از رشته های اصلی دیگر باشد،پذیرفته خواهد بود.

 1. گذراندن سه دوره آموزشی مصوب وزارت راه و شهرسازی مربوط به حرفه مهندسی پس از دوره کارشناسی و اخذ گواهینامه مورد قبول وزارت راه و شهرسازی

 

پ)صلاحیت حرفه ای:

 1. دارا بودن پروانه اشتغال به کار مهندسی پایه یک معتبر در رشته ای که داوطلب خواهان عضویت در هیأت مدیره (هیأت رییسه گروه های تخصصی ) در آن رشته است به علاوه حداقل دو سال سابقه فعالیت حرفه ای از تاریخ صدور پروانه اشتغال به کار در صلاحیت پایه یک.
 2. اشتغال به یکی از امور فنی زیر در رشته مهندسی که برای آن درخواست عضویت در هیأت مدیره(هیأت رییسه گروه های تخصصی )  دارد در (5) سال مداوم آخر یا (10) سال متناوب متصل به زمان تسلیم درخواست داوطلبی:

یک- انجام طراحی،محاسبه،نظارت، عملیات اجرایی، تولید و نصب، نقشه برداری، راهبری، نگهداری، کنترل و بازرسی، امور آزمایشگاهی و کارشناسی و مانند این عناوین.

دو- مدیریت مستقیم همراه با مشارکت حرفه ای در فعالیت های فوق.

سه- آموزش و تحقیق در زمینه های حرفه ای رشته مورد تقاضا.

تبصره1- برای داوطلبانی که به دلیل ریاست نظام مهندسی استان اشتغال تمام وقت آنان به امور حرفه ای در تمام یا بخشی از (5) سال مذکور ناممکن بوده، داشتن مجموعاً(5) سال فعالیت حرفه ای یا آموزشی و تحقیقی در سال های متصل به زمان داوطلبی بدون احتساب دوران ریاست نظام مهندسی استان الزامی است.

تبصره2- داشتن حداقل یک سال  سابقه عضویت در نظام مهندسی همان استان،قبل از تقاضا داوطلبی الزامی است.

تبصره3- به منظور رفع تعارض منافع و تسهیل رقابت سالم و اجتناب از اختلال در انجام وظایف، تصدی همزمان کارکنان دستگاه های نظارتی یا اجرایی مرتبط با موضوع قانون،مجاز نمی باشد.

تبصره 4- داشتن شرایط ماده(11) قانون و این ماده در تمام دوره عضویت در هیأت مدیره(هیأت رییسه گروه های تخصصی )  الزامی است و هرگاه عضو هیأت مدیره (هیأت رییسه گروه های تخصصی) شرایط مذکور را از دست دهد،علاوه بر از دست دادن عضویت در هیأت مدیره( هیأت رییسه گروه های تخصصی )از کلیه سمت هایی که به اعتبار این عضویت احراز کرده، ساقط می شود.

 

 

تذکر :  مطابق با ماده 79 اصلاحی مورخ 1394/12/05 بررسی احراز شرایط مذکور به وسیله کارگروه های پنج نفره سنجش در هررشته متشکل از دو عضو به انتخاب شورای مرکزی خارج از اعضای این شورا، دو عضو به انتخاب شورای تدوین مقررات ملی ساختمان و یک عضو آن رییس نظام مهندسی استان ذی ربط خواهد بود. اعضای کارگروه هر رشته غیر از رییس نظام مهندسی استان، از اشخاص همان رشته معرفی می شود.

 

ورود به سامانه گیشه

 

 

ارسال نظرات

نام:  
نام خانوادگی :  
پست الکترونیکی:  
آدرس وب  
نظر شما :