28 خرداد 1398
1 2
  • آیا می دانید: عدم رعایت تعرفه خدمات مهندسی(کاهش یا افزایش) موجب محکومیت انتظامی می شود.

  • ناظر ساختمان باید جهت بازدید از محل حادثه و انجام امور کارشناسی همکاری لازم را با (شرکت بیمه ) بعمل آورد.

  • قبول هرگونه مسئولیت و سازش در مورد خسارتهای مالی و بدنی از طرف ناظر بدون موافقت کتبی(شرکت بیمه) فاقد اعتبار است.

  • ناظر ساختمان موظف است وقوع هرگونه حادثه را حداکثر ظرف مدت 5 روز کاری از تاریخ اطلاع خود از وقوع آن به اطلاع (شرکت بیمه) برساند.

  • آیا میدانید،قلاب دستگاهها و وسایل بالابر ساختمان باید مجهز به شیطانک(ضامن ایمنی)باشد تا مانع جداشدن اتفاقی بار از آن گردد.(واحد حقوقی سازمان)
  • اطراف باز راه پله های موقت باید بلافاصله بعداز برپایی و نصب ، با حفاظ مناسب محافظت شود. مبحث ۱۲ مقررات ملی ساختمان (بند ۱۲-۷-۴-۲ و ۱۲-۵-۲)-واحد حقوقی سازمان
  • براساس بند10آيين نامه انظباطی سازمان،هرگونه جابجايی محل سکونت اعضای محترم ازاستان،می بايست اعلام ودرسيستم سازمان ثبت گردد.(واحد حقوقی سازمان)
  • عدم رعايت درز انقطاع بر اساس نقشه های مصوب،علاوه بر محکوميت های انتظامی،منجر به محکوميت های قضايی نيز می گردد.(واحد حقوقی سازمان)
  • آیا می دانید که غالب آرا محکومیت های شورای انتظامی ناشی از عدم ثبت به موقع گزارش تخلفات در مراجع صدور پروانه و سازمان می باشد.(واحد حقوقی سازمان)
  • آیا می دانیدکه یکی از بارزترین تخلفات انتظامی اعضا ناشی از پذیرش تعهد اجرای ساختمان توسط ناظرهمان ساختمان می باشد.(واحد حقوقی سازمان)
آرشیو اخبار

باید ها و نباید های حرفه ای
بازتاب های خبری سازمان
خلاصه آمار سایت

افراد آنلاین:Label

بازدید امروز:13760

بازدید کل:47906440

بازدید ماهانه:699117

مجله دانش نما مکاتبات الکترونیکی (گیشه) سامانه غیر حضوری اعضا تمدیدید عضویت غیرحضوری پذیرش عضویت جدید

ریاست جدید سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اصفهان

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اصفهان مهندس علی زهتاب به عنوان رئیس جدید سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اصفهان مشغول بکار شد.

علی زهتاب با اشاره به انتخابش بعنوان رییس جدید سازمان گفت: تعامل درون سازمانی و ‌برون سازمانی، بررسی راهکارهای نوین معیشتی جامعه مهندسین، حمایت از مهندسین جوان و تکریم بزرگان این حوزه از اولویت های مدیریتی میباشد.

مهندس زهتاب در ادامه گفت: به دلیل رکود صنعت ساختمان و تعداد پروژه های ساختمانی محدود، متاسفانه حضور مهندسان در ساخت و ساز کمرنگ شده که این موضوع باعث آسیب به نظام مهندسی در کل کشور شده است.

رییس نظام مهندسی ساختمان استان اصفهان با اشاره به اینکه سازمان دغدغه معیشت اعضا را دارد، عنوان نمود:  در جهت حمایت از جامعه بزرگ مهندسین استان، یکی از اهداف و دغدغه های مدیریتی در دوران جدید، بررسی سریع راهکارهای نوین با استفاده از نظرات و پیشنهادات اعضا ،خصوصا استفاده از نظرات نسل جوان جامعه مهندسین در این زمینه میباشد.

وی همچنین ضمن تاکید بر تخصصى سازى كميسيون هاى سازمان و بهره گيرى از استاندارد ها و مقررات ملى ساختمان، افزود: در راستاى برنامه ريزى شهرى و مديريت اصولى و فنى نظام مهندسى ساختمان در استان، همكارى و هماهنگى مستمر و قانونمند سازمان و شهردارى هاى استان اصفهان را ضروری دانست.

مهندس زهتاب، تعامل بامسئولين در جهت تسريع در اجرای قوانین نظام مهندسی ساختمان و بهره گيرى از توانمندى مهندسين سازمان را یکی دیگر از اولویت های مدیریتی خود عنوان نمودند.

ارسال نظرات

نام:  
نام خانوادگی :  
پست الکترونیکی:  
آدرس وب  
نظر شما :