28 خرداد 1398
1 2
 • آیا می دانید: عدم رعایت تعرفه خدمات مهندسی(کاهش یا افزایش) موجب محکومیت انتظامی می شود.

 • ناظر ساختمان باید جهت بازدید از محل حادثه و انجام امور کارشناسی همکاری لازم را با (شرکت بیمه ) بعمل آورد.

 • قبول هرگونه مسئولیت و سازش در مورد خسارتهای مالی و بدنی از طرف ناظر بدون موافقت کتبی(شرکت بیمه) فاقد اعتبار است.

 • ناظر ساختمان موظف است وقوع هرگونه حادثه را حداکثر ظرف مدت 5 روز کاری از تاریخ اطلاع خود از وقوع آن به اطلاع (شرکت بیمه) برساند.

 • آیا میدانید،قلاب دستگاهها و وسایل بالابر ساختمان باید مجهز به شیطانک(ضامن ایمنی)باشد تا مانع جداشدن اتفاقی بار از آن گردد.(واحد حقوقی سازمان)
 • اطراف باز راه پله های موقت باید بلافاصله بعداز برپایی و نصب ، با حفاظ مناسب محافظت شود. مبحث ۱۲ مقررات ملی ساختمان (بند ۱۲-۷-۴-۲ و ۱۲-۵-۲)-واحد حقوقی سازمان
 • براساس بند10آيين نامه انظباطی سازمان،هرگونه جابجايی محل سکونت اعضای محترم ازاستان،می بايست اعلام ودرسيستم سازمان ثبت گردد.(واحد حقوقی سازمان)
 • عدم رعايت درز انقطاع بر اساس نقشه های مصوب،علاوه بر محکوميت های انتظامی،منجر به محکوميت های قضايی نيز می گردد.(واحد حقوقی سازمان)
 • آیا می دانید که غالب آرا محکومیت های شورای انتظامی ناشی از عدم ثبت به موقع گزارش تخلفات در مراجع صدور پروانه و سازمان می باشد.(واحد حقوقی سازمان)
 • آیا می دانیدکه یکی از بارزترین تخلفات انتظامی اعضا ناشی از پذیرش تعهد اجرای ساختمان توسط ناظرهمان ساختمان می باشد.(واحد حقوقی سازمان)
آرشیو اخبار

باید ها و نباید های حرفه ای
بازتاب های خبری سازمان
خلاصه آمار سایت

افراد آنلاین:Label

بازدید امروز:15294

بازدید کل:47907974

بازدید ماهانه:700651

مجله دانش نما مکاتبات الکترونیکی (گیشه) سامانه غیر حضوری اعضا تمدیدید عضویت غیرحضوری پذیرش عضویت جدید

اجرای اهداف توسعه پایدار با برگزاری کارگاه های تخصصی غیر حضوری (مجازی)

توسعه پایدار یا Sustainable Development در حقیقت ایجاد تعادل میان توسعه و محیط زیست است هدف غایی توسعه پایدار، برقراری تعادل بین سه رکن محیط ­زیست، اقتصاد و جامعه است.

در حقیقت توسعه پایدار تنها بر جنبه زیست محیطی تمرکز ندارد بلکه به جنبه‌های اجتماعی و اقتصادی آن هم توجه می‌کند. توسعه پایدار محل تلاقی جامعه، اقتصاد و محیط زیست است.

در این راستا و همزمان با برگزاری چهارمین همایش ملی فن آوری های نوین صنعت ساختمان مورخ  ۲۴ تا ۲۵ بهمن ماه در مشهد مقدس، سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اصفهان با همکاری دبیرخانه دائمی همایش و اداره کل راه و شهرسازی اقدام به برگزاری همزمان برخی از کارگاه های همایش مذکور به صورت مجازی در شهر اصفهان نموده است.

برگزاری دوره های مذکور به صورت مجازی خود گامی بزرگ در راستای اهداف بلند مدت توسعه پایدار می باشد که می توان از مهم ترین آنها به کاهش ردپای کربنی ناشی از سفر و همچنین می توان به مواردی چون کاهش کربن و گازهای معادل آن در سفرهای هوایی، جاده ای و ریلی اشاره نمود:

هوایی: مقدار گاز دی اکسید کربن و سایر گازهای معادل دی اکسید کربن به ازای هر مسافر برای پروازهای کمتر از 463 کیلومتر، 257 گرم دی اکسید کربن بر کیلومتر و 259 گرم بر کیلومتر سایر گازهای معادل دی اکسید کربن گزارش شده است.

جاده‌ای: در حمل‌ونقل جاده‌ای، میزان انتشار این گازها به ازای هر مسافر معادل 109 گرم در هر کیلومتر محاسبه شده است. ریلی: مقدار دی اکسید کربن معادل متصاعدشده توسط صنعت ریلی 116/ 0 کیلوگرم به ازای هر مسافر در یک کیلومتر بوده است.

از سایر مزایای حضور درکارگاه به صورت مجازی می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

 1. حضور در اين کارگاه ها و قبولي در آزمون و اخذ گواهينامه به منزله يك درس از دوره هاي آموزشي ارتقا پايه محسوب مي شود.
 2. کاهش در هزینه های رفت و آمد شهری و بین شهری
 3. مدیریت زمان
 4. فراهم آوردن شرایط بهرمندی حداکثری متقاضیان در استان اصفهان
 5. کاهش رد‌پای‌کربنی سفر در جهت توسعه پایدار

لذا از علاقمند جهت ثبت نام در کارگاه های مجازی دعوت می گردد  با واحد آموزش سازمان (34593417 – داخلی 140) تماس حاصل فرمایند.

 

ارسال نظرات

نام:  
نام خانوادگی :  
پست الکترونیکی:  
آدرس وب  
نظر شما :