28 خرداد 1398
1 2
  • آیا می دانید: عدم رعایت تعرفه خدمات مهندسی(کاهش یا افزایش) موجب محکومیت انتظامی می شود.

  • ناظر ساختمان باید جهت بازدید از محل حادثه و انجام امور کارشناسی همکاری لازم را با (شرکت بیمه ) بعمل آورد.

  • قبول هرگونه مسئولیت و سازش در مورد خسارتهای مالی و بدنی از طرف ناظر بدون موافقت کتبی(شرکت بیمه) فاقد اعتبار است.

  • ناظر ساختمان موظف است وقوع هرگونه حادثه را حداکثر ظرف مدت 5 روز کاری از تاریخ اطلاع خود از وقوع آن به اطلاع (شرکت بیمه) برساند.

  • آیا میدانید،قلاب دستگاهها و وسایل بالابر ساختمان باید مجهز به شیطانک(ضامن ایمنی)باشد تا مانع جداشدن اتفاقی بار از آن گردد.(واحد حقوقی سازمان)
  • اطراف باز راه پله های موقت باید بلافاصله بعداز برپایی و نصب ، با حفاظ مناسب محافظت شود. مبحث ۱۲ مقررات ملی ساختمان (بند ۱۲-۷-۴-۲ و ۱۲-۵-۲)-واحد حقوقی سازمان
  • براساس بند10آيين نامه انظباطی سازمان،هرگونه جابجايی محل سکونت اعضای محترم ازاستان،می بايست اعلام ودرسيستم سازمان ثبت گردد.(واحد حقوقی سازمان)
  • عدم رعايت درز انقطاع بر اساس نقشه های مصوب،علاوه بر محکوميت های انتظامی،منجر به محکوميت های قضايی نيز می گردد.(واحد حقوقی سازمان)
  • آیا می دانید که غالب آرا محکومیت های شورای انتظامی ناشی از عدم ثبت به موقع گزارش تخلفات در مراجع صدور پروانه و سازمان می باشد.(واحد حقوقی سازمان)
  • آیا می دانیدکه یکی از بارزترین تخلفات انتظامی اعضا ناشی از پذیرش تعهد اجرای ساختمان توسط ناظرهمان ساختمان می باشد.(واحد حقوقی سازمان)
آرشیو اخبار

باید ها و نباید های حرفه ای
بازتاب های خبری سازمان
خلاصه آمار سایت

افراد آنلاین:Label

بازدید امروز:14343

بازدید کل:47907023

بازدید ماهانه:699700

مجله دانش نما مکاتبات الکترونیکی (گیشه) سامانه غیر حضوری اعضا تمدیدید عضویت غیرحضوری پذیرش عضویت جدید

مراسم اعطای احکام هیات رئیسه گروه های تخصصی

پنجشنبه 21-11-95 با حضور هیات رئیسه و تعدادی از اعضای هیات مدیره سازمان ، مراسم اعطای احکام هیات رئیسه گروه  تخصصی در رشته های عمران، معماری، برق و مکانیک برگزار شد .

در این جلسه که با حضور هیات اجرایی انتخابات گروه های تخصصی، اعضای هیات رئیسه منتخب گروههای تخصصی و برخی مدیران قسمت های سازمان تشکیل شد، آقای مهندس عمو شاهی رئیس سازمان پس از تبریک به منتخبین، همکاری، مساعدت و ایجاد یکپارچگی هر چه بیشتر بین اعضا و ارکان مجری امر ساخت و ساز و نیز بهبود وضعیت این صنعت در راستای خدمت رسانی مناسب و شایسته به بهره برداران یعنی مردم و به ویژه بکارگیری مهندسان جوان که به تازگی به حرفه مهندسی وارد شده اند، تاکید نمودند.

ایشان با اشاره به این دغدغه ها، وجود گروه های تخصصی را به عنوان بازوی مشورتی هیات مدیره در انجام بهتر امور غنیمت شمردند .

آقای مهندس طاهری اصل نایب رئیس سازمان با اشاره به اینکه گروه های تخصصی می توانند از افراد حرفه مند و یا افرادی که در دانشگاه ها مشغول فعالیت هستند، بهره مند شوند. و از هیات رئیسه گروه های تخصصی خواستار ارزیابی هرچه بهتر رشته  فعالیتشان شد و حرکت به سمت تخصصی سازی سازمان و همچنین گروه های تخصصی را که نقش بسیار اساسی دارد تاکید نمود.

آقای مهندس تاکی رئیس هیات اجرایی انتخابات گروه های تخصصی و نایب رئیس سازمان ضمن توضیحات لازم در خصوص هماهنگی های هیات رئیسه گروه های تخصصی با اشاره به این نکته که گروه های تخصصی باید از طریق یک رابط که یکی از اعضای هیات مدیره در گروه تخصصی انتخاب می گردد و هماهنگی های مربوط به پیگیری تصمیمات گروه تخصصی در هیات مدیره توسط رابط محترم صورت می پذیرد.

ارسال نظرات

نام:  
نام خانوادگی :  
پست الکترونیکی:  
آدرس وب  
نظر شما :