1 خرداد 1397
1 2
  • ناظر ساختمان باید جهت بازدید از محل حادثه و انجام امور کارشناسی همکاری لازم را با (شرکت بیمه ) بعمل آورد.

  • قبول هرگونه مسئولیت و سازش در مورد خسارتهای مالی و بدنی از طرف ناظر بدون موافقت کتبی(شرکت بیمه) فاقد اعتبار است.

  • ناظر ساختمان موظف است وقوع هرگونه حادثه را حداکثر ظرف مدت 5 روز کاری از تاریخ اطلاع خود از وقوع آن به اطلاع (شرکت بیمه) برساند.

  • آیا میدانید،قلاب دستگاهها و وسایل بالابر ساختمان باید مجهز به شیطانک(ضامن ایمنی)باشد تا مانع جداشدن اتفاقی بار از آن گردد.(واحد حقوقی سازمان)
  • اطراف باز راه پله های موقت باید بلافاصله بعداز برپایی و نصب ، با حفاظ مناسب محافظت شود. مبحث ۱۲ مقررات ملی ساختمان (بند ۱۲-۷-۴-۲ و ۱۲-۵-۲)-واحد حقوقی سازمان
  • براساس بند10آيين نامه انظباطی سازمان،هرگونه جابجايی محل سکونت اعضای محترم ازاستان،می بايست اعلام ودرسيستم سازمان ثبت گردد.(واحد حقوقی سازمان)
  • عدم رعايت درز انقطاع بر اساس نقشه های مصوب،علاوه بر محکوميت های انتظامی،منجر به محکوميت های قضايی نيز می گردد.(واحد حقوقی سازمان)
  • آیا می دانید که غالب آرا محکومیت های شورای انتظامی ناشی از عدم ثبت به موقع گزارش تخلفات در مراجع صدور پروانه و سازمان می باشد.(واحد حقوقی سازمان)
  • آیا می دانیدکه یکی از بارزترین تخلفات انتظامی اعضا ناشی از پذیرش تعهد اجرای ساختمان توسط ناظرهمان ساختمان می باشد.(واحد حقوقی سازمان)
  • تاییدیه فنی نقشه های سازه در سازمان،مجوزی قانونی برای اجرای مازادبر متراژ پروانه نبوده ودرصورت عدم اصلاح پروانه،مسئولیت اجرای مغایرباپروانه به عهده مهندس ناظرخواهد بود.(واحد حقوقی سازمان)
آرشیو اخبار

باید ها و نباید های حرفه ای
بازتاب های خبری سازمان
خلاصه آمار سایت

افراد آنلاین:Label

بازدید امروز:7296

بازدید کل:36420086

بازدید ماهانه:7296

مجله دانش نما مکاتبات الکترونیکی (گیشه) سامانه غیر حضوری اعضا تمدیدید عضویت غیرحضوری پذیرش عضویت جدید

ديدار رييس سازمان نظام مهندسي ساختمان با شهردار اصفهان

يکشنبه مورخ 1397/02/16، رييس سازمان به اتفاق هيأت رييسه با دکتر نوروزي شهردار اصفهان ديدار و در موضوعات في مابين به بحث و گفتگو نشستند.

 در اين ديدار که مهندس نورصالحي معاونت معماري و شهرسازي شهرداري و مهندس موسوي عضو هيأت مديره نيز حضور داشتند، مهندس ربانيفرد ضمن ابراز خوشنودي از نشست مشترک، اراده سازمان در تحقق اهداف قانوني ناظر بر ساخت و ساز وظايف سازماني را اعلام و ابراز اميدواري نمود که با همکاري و تعامل سازماني با مجموعه مديريت شهرداري، امکان ارايه خدمات مهندسي به اعضاي محترم سازمان و شهروندان شريف شهر هر چه بيشتر فراهم شده و در فضاي مثبت همکاري و شرايط سازنده در امر ارتقا کيفيت ساختمان هاي شهري در جهت خوب ساختن و حفظ منافع شهر و شهروندان سعي لازم به عمل آيد.

 

در ادامه دکتر نوروزي شهردار اصفهان ضمن خير مقدم گويي و اظهار رضايت از نشست به غير دولتي بودن سازمان با وظايف بعضا حاکميتي آن اشاره نموده عنوان داشت که مسئوليت مهم و سنگيني بر عهده سازمان نظام مهندسي ساختمان مي باشد و برنامه هاي خود را مرتبط با نظام مهندسي دانسته و بر ضرورت همکاري با استفاده از پتانسیل هاي في مابين در جهت خدمت به مردم تأکيد نمود.

 

مهندس شاه منصوری نایب رئیس اول سازمان در جهت حل و فصل مواردی که در رابطه با ارائه خدمات مهندسی به وجود آمده اظهار داشت : بدون شک با تعامل سازمان نظام مهندسی،شهرداری و اداره کل راه و شهرسازی همراه با رعایت قانون  و حفظ منافع عمومی می توان مشکل را درست ریشه یابی و با اجماع به چاره جویی پرداخت ،ایشان اعلام داشت طرحی را تهیه نموده که نیاز است در جلسه مشترک با سه ارگان در وقت مقتضی اعلام شود.

 

مهندس مهربد نایب رییس و خزانه دار سازمان ضمن بیاناتی در ضرورت تعامل و همکاری، پیشنهاد نمود تا کمیسیونی مرکب از کارشناسان دستگاه های ذیربط به منظور برنامه ریزی و تدارک راه کارهای لازم در جهت حل مسایل جاری ارایه طریق نموده هر چه بیشتر و بهتر خدمات مهندسی تشکيل شود.

 

مهندس ربیع زاده دبیر هیأت رییسه سازمان در موضوعات مربوط به تخصص نقشه برداری بیاناتی اظهار نموده و از جمله مطالبی دانست که باید در دستور کار نشست های فی مابین قرار گیرد.

در خاتمه مقرر شد تا جلسه مشترکی در توجه به موضوعات جاری بین شهرداری، اداره کل راه و شهرسازی و سازمان نظام مهندسی ساختمان برگزار شود.