1 خرداد 1397
1 2
  • ناظر ساختمان باید جهت بازدید از محل حادثه و انجام امور کارشناسی همکاری لازم را با (شرکت بیمه ) بعمل آورد.

  • قبول هرگونه مسئولیت و سازش در مورد خسارتهای مالی و بدنی از طرف ناظر بدون موافقت کتبی(شرکت بیمه) فاقد اعتبار است.

  • ناظر ساختمان موظف است وقوع هرگونه حادثه را حداکثر ظرف مدت 5 روز کاری از تاریخ اطلاع خود از وقوع آن به اطلاع (شرکت بیمه) برساند.

  • آیا میدانید،قلاب دستگاهها و وسایل بالابر ساختمان باید مجهز به شیطانک(ضامن ایمنی)باشد تا مانع جداشدن اتفاقی بار از آن گردد.(واحد حقوقی سازمان)
  • اطراف باز راه پله های موقت باید بلافاصله بعداز برپایی و نصب ، با حفاظ مناسب محافظت شود. مبحث ۱۲ مقررات ملی ساختمان (بند ۱۲-۷-۴-۲ و ۱۲-۵-۲)-واحد حقوقی سازمان
  • براساس بند10آيين نامه انظباطی سازمان،هرگونه جابجايی محل سکونت اعضای محترم ازاستان،می بايست اعلام ودرسيستم سازمان ثبت گردد.(واحد حقوقی سازمان)
  • عدم رعايت درز انقطاع بر اساس نقشه های مصوب،علاوه بر محکوميت های انتظامی،منجر به محکوميت های قضايی نيز می گردد.(واحد حقوقی سازمان)
  • آیا می دانید که غالب آرا محکومیت های شورای انتظامی ناشی از عدم ثبت به موقع گزارش تخلفات در مراجع صدور پروانه و سازمان می باشد.(واحد حقوقی سازمان)
  • آیا می دانیدکه یکی از بارزترین تخلفات انتظامی اعضا ناشی از پذیرش تعهد اجرای ساختمان توسط ناظرهمان ساختمان می باشد.(واحد حقوقی سازمان)
  • تاییدیه فنی نقشه های سازه در سازمان،مجوزی قانونی برای اجرای مازادبر متراژ پروانه نبوده ودرصورت عدم اصلاح پروانه،مسئولیت اجرای مغایرباپروانه به عهده مهندس ناظرخواهد بود.(واحد حقوقی سازمان)
آرشیو اخبار

باید ها و نباید های حرفه ای
بازتاب های خبری سازمان
خلاصه آمار سایت

افراد آنلاین:Label

بازدید امروز:7321

بازدید کل:36420111

بازدید ماهانه:7321

مجله دانش نما مکاتبات الکترونیکی (گیشه) سامانه غیر حضوری اعضا تمدیدید عضویت غیرحضوری پذیرش عضویت جدید

جلسه مشترک هیات رئیسه سازمان با مدیرعامل و معاونین شرکت گاز استان

در مورخ 97/2/16 جلسه ای با حضور هیات رئیسه  و تعدادی از مسئولین سازمان با مدیر عامل و معاونین شرکت گاز استان برگزار گردید.

در ابتدای جلسه مهندس ربانیفرد، ریاست سازمان ضمن تشکر بابت همکاریهای شرکت گاز و تشکیل جلسه مشترک اظهار داشت، مسئله کنترل و بازرسی گاز بسیار مهم و بلحاظ فنی و اجرایی موضوعات مختلفی را در برداشته و دارد و بنوبه خود حساسیت فوق العاده در حوزی های فنی و ایمنی و غیره دارد.

پرداختن به موضوع کنترل در سطح وسیع استان کار پر زحمتی است و بیش از هزار نفر بازرسین گاز این مسئولیت خطیر را بعهده داشته و باید اذعان کرد که هم مدیریتها ی فنی و اداری مربوطه و هم بازرسین امر با موافقت در انجام رسالت خود سعی و تلاش لازم را مبذول داشته اند.

 

سپس مهندس علوی - مدیرعامل شرکت گاز ضمن خوشامدگویی به حضار بر لزوم دقت و رعایت مقررات ملی ساختمان و توجه هر چه بیشتر به اجرای دقیق سیستم لوله کشی گاز ساختمانها و به خصوص بکارگیری دقت بیشتر در تایید سیستم لوله کشی گاز ساختمانهای صنعتی و کارخانجات، به بالابردن کیفیت اجرا و نظارت سازمان بر نحوه عملکرد بازرسین و مجریان گاز تاکید نمودند.

مهندس شاه منصوری - نایب رییس اول سازمان ضمن ایراد سخنانی، با بیان اینکه از زمان واگذاری کنترل و نظارت گاز به بازرسین سازمان در حدود 15 سال می گذرد و خوشبختانه با تلاش و دقت بازرسین گاز، حادثه ای که در آن ناظر گاز به صورت قطعی محکوم باشد وجود نداشته، از زحمات بازرسین تشکر و قدردانی بعمل آوردند و وقوع این امر را مایه افتخار برای سازمان و اعضای آن دانستند.

همچنین مهندس طاهری اصل – عضو هیات مدیره، به اعلام آمادگی و همکاری سازمان نسبت به اجرایی شدن مبحث 22 مقررات ملی و انجام بازرسی های دوره ای اشاره نموده و خواستار پیگیری آن از سوی شرکت گاز شدند.

در ادامه مهندس قندهاری – مسئول واحد کنترل و بازرسی گاز سازمان ضمن تشکر از مسئولین تاکید به واگذاری بازرسی گاز صنایع به سازمان و اجرایی نمودن عملیات واگذاری آن و همچنین درخواست تعیین تکلیف انشعابات غیر دایم و روشن نمودن وضعیت کاربری و نوع ساختمانهای متقاضی گاز موقت نمودند.

ضمناً مقرر گردید بزودی عملیات واگذاری بازرسی گاز صنایع از سوی شرکت گاز آغاز و دوره های آموزشی مرتبط و مورد نیاز توسط سازمان برای اعضای مکانیک واجدالشرایط برگزار گردد.