اعضای کمیسیون تخصصی شهرسازی

اعضای کمیسیون تخصصی شهرسازی :

مهندس احمد كرباسي - مهندس جعفر ملاذ- مهندس سيامک اسلامي- مهندس عباس صنيع زاده- مهندس احمد سعيدفر- مهندس اميد خسروي دانش- مهندس مجتبي تيموري منش

 

ماده 3- شرح وظایف گروه‏های تخصصی هفتگانه، گروه‏های تخصصی هفت رشته، مطابق ماده (77) آیین‏نامه اجرایی قانون نظام مهندسی ساختمان وظایفی را به شرح زیر بر عهده دارند :

  1. امور تخصصی مرتبط با رشته خود را در جلسات گروه طرح و مورد بررسی و حل و فصل قرار داده و نظرات و پیشنهادات خود را برای نظام مهندسی ساختمان استان ارسال دارند.
  2. ارایه پیشنهادات لازم درخصوص نحوه ارتقاء کمی و کیفی سطح مهارت‏های تخصصی، فرآیندهای نظارت مضاعف و همچنین ارزیابی خدمات مهندسی به هیأت مدیره.
  3. همکاری با سایر گروه‏های تخصصی هفتگانه سازمان استان در راستای موضوعات مشترک.
  4. پیشنهاد برنامه و بودجه سالیانه گروه تخصصی و همچنین ارایه گزارش عملکرد در پایان هر فصل به هیأت مدیره.
  5. تشکیل جلسات هماهنگی و برنامه‏ریزی همایش‏های تخصصی مطابق برنامه و بودجه گروه در ارایه خدمات مشاوره‏ای به متقاضیان، ارتقاء دانش تخصصی و فنی اعضاء و آگاه نمودن آنها به ضوابط و مقررات قانونی با هماهنگی سازمان.
  6. پیشنهاد تشکیل کمیته‏های کارشناسی مورد نیاز هر گروه حسب ضرورت به سازمان.
  7. تهیه مشخصات فنی و ضوابط اجرایی تخصصی با رویکرد فناوری‏های نوین در صنعت ساختمان و صرفه‏جویی در مصرف انرژی و ارایه آن به سازمان.
  8. ارایه پیشنهادات لازم در راستای تدوین و اصلاح مقررات ملی ساختمان.
  9. ارتباط و همکاری با انجمن‏های صنفی و حوزه‏های تخصصی با هماهنگی سازمان.
  10. هر نوع وظیفه دیگری که به موجب قانون و آیین‏نامه اجرایی و سایر مقررات مربوط، به تصویب هیأت مدیره برسد.

تبصره 1- هیأت مدیره سازمان نیز قبل از تصمیم‏گیری در مورد اموری که اختصاصاً به یکی از رشته‏های هفتگانه مربوط است نظر گروه تخصصی مربوطه را استعلام نموده و آن را در تصمیم‏گیری خود مورد توجه قرار دهد. گروه تخصصی دو هفته مهلت دارد تا پاسخ هیأت مدیره را ارسال نماید.

تبصره 2- هیأت مدیره هر یک از استان‏ها به منظور هماهنگی بیشتر گروه‏ها و پیگیری امور مرتبط می‏توانند " دفتر مدیریت هماهنگی گروه‏ها و کمیسیون‏های تخصصی " تشکیل داده و یا یک نفر کارشناس را به عنوان دبیر مشترک در رشته‏های موضوع قانون منصوب نمایند.

تبصره 3- چنانچه موضوعات فنی و تخصصی در حیطه هر یک از رشته‏های هفتگانه در جلسات هیأت مدیره یا سایر بخش‏های سازمانی محل اختلاف واقع شود، سازمان استان می‏بایست موضوع را جهت حل و فصل به شورای مرکزی ارجاع نماید.

© تمامی حقوق برای این سایت محفوظ است. 2020 و اجرا فرابرد شبکه