نشست مشترک اعضا هیات مدیره سازمان و عضو کمیسیون عمران مجلس

نشست مشترک اعضا هیات مدیره سازمان و عضو کمیسیون عمران مجلس

تاریخ انتشار: 1400/9/6


شرح خبر:

نشست مشترک اعضا هیات مدیره سازمان و عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

مهندس حمیدرضا شفیعی اردستانی ضمن تقدیر از برگزاری این نشست با اشاره به لایحه وزارت راه و شهرسازی در ارتباط با تغییر قانون نظام مهندسی ساختمان بر نقش سازمان های نظام مهندسی در بهبود کیفیت ساخت و ساز تاکید نمود.
خزانه دار سازمان با نقد پیش نویس لایحه از تدوین این پیش نویس بدون نظرخواهی از جامعه مهندسی و سازمان های نظام مهندسی گلایه و خواستار بررسی دقیق این قانون با همراهی سازمان های نظام مهندسی شد.
در ادامه نایب رئیس اول سازمان قانون نظام مهندسی را قانونی آزموده شده و آماده ایجاد تغییرات جزئی دانست و عنوان داشت : اگر کیفیت ساختمان سازی بهبودی داشته به دلیل وجود یک سازمان غیرانتفاعی و تلاشهای مهندسان در این قالب بوده در حالی که در صورت اتصال این سازمان به بدنه دولت تمام دستاوردهای این سالها از بین خواهد رفت.

مهندس آرش بخشی نیز نظر سنجی از جامعه مهندسی و سازمان های نظام مهندسی در خصوص این قانون را بهترین راهکار دانست و خواستار این اقدام پیش از ارسال لایحه به صحن مجلس شد.
در پایان رحمت اله فیروزی پور، نماینده محترم مردم نطنز، بادرود و قمصر و عضو کمیسیون عمران مجلس با تائید اهمیت قانون نظام مهندسی ساختمان از سازمان نظام مهندسی ساختمان خواست تا نظرات و پیشنهادات خود را به کمیسیون عمران مجلس و مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی ارائه نموده و در اصلاح این قانون نقش موثر داشته باشند. وی همچنین در راستای بهبود عملکرد سازمان در بادرود درخواست استقرار دفتر نمایندگی بادرود و استفاده از سربازرسین گاز بومی منطقه را مطرح نمود.

© تمامی حقوق برای این سایت محفوظ است. 2020 و اجرا فرابرد شبکه