عزم مسئولان استان بر آن است که به جای تقابل، بین دستگا‌ها تعامل برقرار شود

عزم مسئولان استان بر آن است که به جای تقابل، بین دستگا‌ها تعامل برقرار شود

تاریخ انتشار: 1400/9/9


شرح خبر:

مهندس احمد بناکار، امروز _ سه‌شنبه ۹ آذرماه ۱۴۰۰_ در آیین امضاء تفاهم‌نامه همکاری مشترک سازمان نظام مهندسی ساختمان استان و معاونت شهرسازی و معماری اصفهان اظهار کرد: برای حذف کاغذبازی‌ها و ساده‌سازی امور شهروندان و غیر حضوری شدن همه سیستم‌ها، یکپارچه شدن سیستم شهرداری و نظام مهندسی، همچنین ارتقاء ساخت و ساز و ساده‌تر کردن مراحل صدور پروانه امروز تفاهم‌نامه‌ای بین شهرداری اصفهان و سازمان نظام مهندسی امضا شده که فرایندهای آن از فردا اجرایی می‌شود.
وی افزود: سازمان نظام مهندسی ساختمان استان در دوره جدید مدیریت خود در نظر دارد با همدلی همه دستگاه‌های ذی نفع در امر ساخت و ساز کار مردم را سریع تر پیش ببرد. این تفاهم نامه سیستم نرم افزاری دو طرف را یکپارچه کرده و از کارهای موازی جلوگیری میکند.
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اصفهان گفت: فرهنگ سازی و آموزش دست اندرکاران ساخت و ساز از جمله مالکان، مجریان و اعضاء سازمان و ساده‌سازی فرایندها برای جلوگیری از سردرگمی شهروندان اهدافی است که با این تفاهم‌نامه اجرایی خواهد شد.
مهندس بناکار با بیان اینکه شهرداری و شورای شهر اصفهان در فرایند تنظیم این تفاهم نامه همکاری خوبی داشتند، اضافه کرد: امروز کلیات و سرفصل‌های این تفاهم نامه به امضا می‌رسد و بندهای خاص آن نیز در آینده تدوین خواهد شد.
وی تاکید کرد: عزم مسئولان استان بر آن است که به جای تقابل، بین دستگا‌ها تعامل برقرار شود، این تفاهم‌نامه، تفاهم‌نامه جامعی درباره مسائل اداری و فنی صدور پروانه ساختمان است.
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اصفهان همچنین اظهار کرد: معضل فرونشست کشوری است و باید به صورت کلان چاره اندیشی شده و تدابیر ویژه ای برای طراحی و اجرای سازه ها در مناطق درگیر پیش بینی شود.
مهندس بناکار اضافه کرد: جلساتی برای بررسی موضوع فرونشست دشت اصفهان در شهرداری استانداری و نظام مهندسی برگزار می‌شود، آزمایشات ژئوتکنیک برای ساختمان‌ها الزامی شده است.
وی تصریح کرد: با توجه به اینکه لایه‌های زمین در عمق‌های متفاوت قرار گرفته سعی می‌شود آزمایشات و طراحی‌ها به نحوی انجام شود که خسارات به کمترین میزان خود برسد.

© تمامی حقوق برای این سایت محفوظ است. 2020 و اجرا فرابرد شبکه