تغییر زمان برگزاری نهمین دوره انتخابات هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان

تغییر زمان برگزاری نهمین دوره انتخابات هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان

تاریخ انتشار: 1400/2/19


شرح خبر:

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان خبر داد: انتخابات هیات مدیره سازمان‌ نظام مهندسی در بازه زمانی 26 شهریور الی 2 مهرماه برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (اصفهان)؛ امیر زاغیان معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان اظهار کرد: مطابق با نامه ابلاغی از سوی معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی به ادارات کل راه و شهرسازی استان ها، زمان برگزاری نهمین دوره انتخابات هیئت مدیره نظام مهندسی ساختمان تغییر یافت.

وی افزود: اصلاح برنامه زمانبندی این انتخابات با توجه به درخواست ریاست شورای عالی کارشناسان رسمی دادگستری مبنی بر رفع تداخل برنامه پیش‌بینی شده با انتخابات شورای مذکور و همچنین هم‌زمانی فرآیند نهمین دوره انتخابات هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان با برخی آزمون‌های حرفه‌ای و تخصصی مرتبط با نظام مهندسی بوده است.

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان خاطرنشان کرد: پیش‌تر قرار بود نهمین دوره انتخابات هیئت مدیره سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان در بازه زمانی ۱۵ الی ۲۲ مرداد برگزار شود که این تاریخ به ۲۶ شهریور الی دوم مهرماه اصلاح شده است.

وی افزود: براساس نظام‌نامه سالجاری، زمان برگزاری این انتخابات در اختیار استان‌ها قراردارد و در بازه زمانی تعیین شده انجام می‌پذیرد.

زاغیان بیان داشت: دستگاه نظارت بر این انتخابات در استان، اداره کل راه و شهرسازی بوده و هیئت اجرایی منتخب نیز عهده دار برگزاری انتخابات زیرنظر این اداره‌کل است.

وی اعلام کرد: زمان پذیرش تقاضای نامزدهای عضویت در نهمین دوره انتخابات هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان از روز شنبه اول خردادماه ۱۴۰۰ آغاز می‌شود و علاقه‌مندان حائز شرایط نامزدی مطابق با موارد مندرج در ماده ۱۱ قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان، ماده ۵۹ آئین‌نامه اجرایی و فصل چهارم نظامنامه اجرایی این دوره از انتخابات می‌توانند تا ۳۱ روز پس از این تاریخ نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

معاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان تصریح کرد: اعلام شرایط عضویت در هیئت مدیره، تعیین زمان برگزاری انتخابات و سایر مسائل مربوطه متعاقباً از طریق اطلاعیه‌های "هیئت اجرایی انتخابات" اعلام می‌شود.

© تمامی حقوق برای این سایت محفوظ است. 2020 و اجرا فرابرد شبکه